fast forward solutions

DIGITALIZACJA NIE JEST NAPĘDZANA PRZEZ TECHNOLOGIĘ.….

JEST NAPĘDZANA PRZEZ LUDZI

FFS dostarcza wyjątkowe talenty zwiększające

obroty w cyfrowym ekosystemie

Co to jest RPO?

 

Outsourcing procesu rekrutacji (RPO) może wspierać część lub całość pracowników zatrudnionych na stałe w Twojej firmie poprzez kompleksowy zestaw zewnętrznych zasobów rekrutacyjnych. Oferując doskonałość procesów, skalowalność, oszczędność kosztów, technologie i analizy predykcyjne, RPO zapewnia szybki dostęp do kluczowych talentów przy użyciu światowej klasy metod rekrutacji i sytuacji rynkowej.

Rozwiązanie RPO można dostosować za pomocą specjalnego zestawu usług, aby bezpośrednio odpowiedzieć na cele, wymagania i wyzwania związane z rekrutacją. Zasoby rekrutacyjne można skalować w górę lub w dół w zależności od zmieniających się potrzeb związanych z zatrudnieniem, zapewniając wysoki stopień zwinności. Niektórzy partnerzy RPO oferują również usługi przejścia kariery dla pracodawców, którzy zmniejszają liczbę pracowników, tworząc prawdziwe kompleksowe rozwiązanie.

I-Talents_Tech_Driven_Recruitment_agency_img

Główne korzyści z RPO

Dzięki modelowi RPO firma może

 

  1. Mieć swój wyspecjalizowany dedykowany zespół zewnętrznych rektuterów, z którymi pracuje. Kluczową jednak zaletą są znaczące oszczędności, które sięgają poziomu nawet 30–40 proc. Redukcja kosztów jest więc znacząca, a jakość rekrutacji wyższa niż w przypadku tradycyjnego outsourcingu, leasingu pracowniczego bądź rekrutacji własnymi siłami.
  2. Usprawnić planowanie i realizację siły roboczej za pomocą narzędzi analitycznych budowanie solidnego zestawu talentów poprzez zaangażowanie kandydatów i budowanie Employer Brandingu pracodawcy.
  3. Zminimalizować koszty zatrudnienia poprzez zmniejszenie zależności od agencji zewnętrznych jak i ograniczać ryzyko za pomocą najlepszych praktyk zatrudniania

Nasze podejście do modeli RPO

 

Przy określaniu, jakie rozwiązanie RPO jest najlepsze dla Twojej organizacji, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

end-to-end RPO.
Stałe rozwiązanie obejmujące wszystkie usługi związane z permanentną rekrutacją, w tym inwestycje technologiczne. Kompleksowe rozwiązanie zapewnia największe oszczędności, wydajność, wyniki wynajmu, satysfakcję i zgodność, ale jest również najbardziej złożone i czasochłonne w realizacji. Dostawca RPO dostarczy zasoby lokalne i zewnętrzne, które będą konsultować się z menedżerami ds. Rekrutacji, przetwarzać zapotrzebowania, pozyskiwać i przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne z  kandydatami,  planować rozmowy, przygotowywać i prezentować oferty. Kompleksowe RPO często ewoluuje poprzez usługi o wartości dodanej, takie jak tworzenie rozwiązań Employer Brandingowych

selektywne RPO.
Adresuje i wzmacnia określone elementy wewnętrznego procesu rekrutacji w Twojej firmie. Na przykład wielu pracodawców ściśle zleca procesy pozyskiwania i kontroli, zachowując kluczowe usługi, takie jak rozmowy i oferty. Z selektywnym RPO otrzymujesz najlepsze praktyki tylko w zakresie usług.

rekruter na żądanie (ROD).
Zapewnia tyle rekrutacji, ile potrzeba, aby pomóc Twojej firmie w osiągnięciu szczytów w zatrudnianiu, nowych inicjatywach biznesowych, wprowadzaniu produktów lub osiągnięciu innych celów biznesowych. Rozwiązanie ROD umożliwia natychmiastowe dodanie możliwości rekrutacji, bez potrzeby wprowadzania zmian w procesie lub wdrażania technologii; jednak jego wpływ jest najmniej transformacyjny i zazwyczaj nie powoduje stałych ulepszeń procesów.

I-Talents_Tech_Driven_Recruitment_agency_img

Przykład procesu RPO dla firmy z sektora SSC/BPO

 

Pozyskiwanie wykwalifikowanych specjalistów do działu obsługi klienta, ze znajomością niestandardowych języków obcych (szwedzki, niderlandzki, fiński, grecki, hiszpański, turecki, francuski)
Czas trwania: ok. 3,5 miesiąca
Cel: zbudowanie zespołu do przejęcia procesów knowdledge transfer specjalistów z poszczególnych krajów

Główne wyzwania: krótki czas na zbudowanie pełnego zespołu, w tym zatrudnienie 30 specjalistów w okresie 3 miesięcy od rozpoczęcia rekrutacji; pozyskiwanie biernych kandydatów nieposzukujących aktywnie pracy i tym samym posiadających często długie okresy wypowiedzenia na obecnym stanowisku; dostęp do szerokiej puli dwujęzycznych specjalistów (biegły język angielski oraz drugi język niszowy) o unikalnych kompetencjach oraz culture fit.

Formularz kontaktowy

Polityka prywatności

I-Talents_Tech_Driven_Recruitment_agency_icon
I-Talents_Tech_Driven_Recruitment_agency_icon
I-Talents_Tech_Driven_Recruitment_agency_icon
I-Talents_Tech_Driven_Recruitment_agency_icon

Dane kontaktowe

Amsterdam: +31 618 76 74 80

  Gdańsk: +48 600 400 601

Wrocław: + 48 513 077 353

  contact@ffsolutions.pl