Case Study:

Grupa Familijna

Rekrutacje Head of IT dla grupy Familijna

Profil klienta

GRUPA FAMILIJNA to firma produkcyjna w branży piekarniczej, rodzinna piekarnia, która traktuje swoich klientów jak członków rodziny. Każdy wypiek z ich piekarni powstaje z najwyższą starannością i troskliwością o jakość, aby każdemu towarzyszył domowy charakter i pyszny smak. Piekarze pracujący w tej firmie tworzyli tradycję pieczenia chleba już od blisko stu lat i stale rozwijali swoje umiejętności, aby tworzyć produkty na bazie dawnych polskich receptur oraz do nadążania za trendami gastronomicznymi współczesnego świata. Oferta firmy obejmuje również szeroki zakres dostosowanych do potrzeb jej klientów produktów – od prostego chleba po jogurtowe croissanty. Firma zatrudnia ponad 500 osób oraz ma bardzo rozbudowaną sieć własnych sklepów. W tym case study omówimy proces rekrutacji Head of IT.

 

Wyzwanie

Grupa Familijna skontaktowała się z Fast Forward Solutions w 2020 roku.  Zarząd  Familijnej wskutek dynamicznego rozwoju,  postawienia nowej siedziby oraz rozbudowy zakładu produkcyjnego potrzebował pomocy w znalezieniu Head of IT do swojego zespołu zarządzającego biznesem w Polsce. Klient zadzwonił do nas z polecenia innego naszego zadowolonego Klienta.

Wyzwaniem było zarządzanie zespołem IT w Polsce oraz wdrożenie odpowiedniego systemu ERP do Grupy Familijna, co wiązało się z doskonałą znajomością wdrożeń ERP u potencjalnych kandydatów. Wywaniem również była lokalizacja HQ 70 km od Wrocławia, co bardzo poważnie ograniczało pulę potencjalnych kandydatów, praca w 100% zdalna nie wchodziła w grę.

 

Strategia działania i przebieg rekrutacji

Pracę rozpoczęliśmy od:

Przygotowania profilu idealnego kandydata- który łączyłby kompetencje w zarządzaniu działem IT z wdrożeniami zaawansowanych systemów ERP

Opracowania strategii sourcingowej

Mapowania lokalnego rynku firm produkcyjnych, które mogłyby posiadać doświadczonych managerów IT

Opracowania i wdrożenie strategii komunikacji z kandydatami

Nasza strategia sourcingowa bazowała na dotarciu do kandydatów używając metodologii Direct Search zidentyfikowanych przy użyciu narzędzia LinkedIn Professional Recruiter oraz wyszukania ich w naszej unikalnej bazie kandydatów w kategorii  IT-Manager stworzonej dzięki najnowocześniejszym narzędziom rekrutacyjnym dostępnym obecnie na rynku. Wyzwaniem było dotarcie i przekonanie potencjalnych kandydatów do zmiany pracy, którzy na bardzo konkurencyjnym rynku IT znają swoją wartość i nie są skłonni do szybkiej decyzji o zmianie miejsca pracy.

Efekty

W ciagu 21 dni dostarczyliśmy 9 najlepszych kandydatów spośród firm produkcyjnych ze wojewodztwa dolnośląskiego bez dużego dystansu do przebycia do biura Familijnej. Jak to czasem bywa na rynku IT pierwsza oferta pracy najlepszemu kandydatowi okazała się nieskuteczna i proces trzeba bylo powtarzać od nowa – zdecydowaliśmy jednak aby utrzymać dialog z tym idealnym kandydatem i, po 3 tygodniach ciaglych negocjacji, udało się zorganizaować ponowne spotkanie z Zarządem jak i porozumieć się co skutkowało podpisaniem umowy na pełen etat. Tak właśnie zakończyliśmy kolejną rekrutacje Head of IT sukcesem.

Nasz “idealny kandydat” jest obecnie Top Performer’em Grupy Familinja i sukces ten pokazujemy jako przyklad tego , że warto walczyć o swoje marzenia!

OPINIA KLIENTA

Jesteśmy klientem Fast Forward Solutions i cenimy sobie współpracę z Tomkiem Bożyczko.
FFS dobrze rozumiało nasze potrzeby biznesowe oraz naszą kulturę organizacyją co pozwoliło szybko zapewnić nam dobrze dopasowanych kandydatów.
Fast Forward Solutions jest pierwszą agencją, którą wybraliśmy i bez wahania poleciłbym każdemu ich wsparcie w procesach rekrutacyjnych w obszarach IT 
Michał Kowalczyk

Właściciel, Grupa Familijna

OPINIA KANDYDATA

Serdecznie polecam współpracę z Fast Forward Solutions. Zaangażowanie, profesjonalizm i dobre rady, którymi Tomek dzieli się z kandydatami, skutecznie pomagają w znalezieniu dobrej pracy i powiększaniu kompetencji.

Pozytywne nastawienie oraz duży profesjonalizm w zrozumieniu potrzeb klienta i kandydata sprawiają, że poszukiwanie pracy staje się łatwiejsze i bardziej efektywne. Warto pracować z tak skutecznymi rekruterami!

Łukasz Setlak

Head of IT, Grupa Familijna

Case Study Doxy Chain

Case Study Inspeerity