Case Study:

Inspeerity

Profil klienta

Inspeerity to polski software house z siedzibą w Białymstoku oraz Warszawie specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania typu full stack – doświadczeni inżynierowie i strategowie produktu mogą wkroczyć w każdą fazę cyklu życia projektu – od zdefiniowania wymagań projektowych, po projektowanie, budowanie i wdrażanie aplikacji webowych, backendowych, korporacyjnych i mobilnych. Inspeerity wykorzystuje przyszłościowe technologie, aby dostarczać bogate w funkcje, angażujące i przyjazne dla użytkownika rozwiązania webowe, mobilne, eCommerce, Telecom, IoT, BI/Big Data, Blockchain i chmurowe. Inspeerity posiada bogate doświadczenie w pracy z dużymi międzynarodowymi klientami. W tym case study opiszemy proces rekrutacji .NET Developerów.

 

Wyzwanie

W związku z szybkim przyrostem nowych projektów firma szukała trzech Senior .NET Deweloperów. Kandydaci byliby odpowiedzialni za rozwój technologiczny produktu klienta, znając doskonale środowisko.NET oraz Azure, jednocześnie z doskonałą znajomością jęz. angielskiego oraz dobrze rozwiniętymi miękkimi umiejętnościami komunikacji w zespole.

Największym wyzwaniem w tym procesie było dotarcie do kandydatów, którzy odpowiadaliby profilowi zarówno w zakresie kompetencji miękkich jak i twardych. Procesu nie ułatwiała trudna sytuacja na rynku kandydatów IT.

 

Strategia działania i przebieg rekrutacji

Spotkaliśmy się z CEO oraz COO Inspeerity, którzy dokładnie przedstawili nam swoje oczekiwania wobec Senior .NET deweloperów, których poszukiwali. Największym wyzwaniem była praca z biura w modelu hybrydowym i lokalizacja kandydatów w Warszawie co skutkowało najwyższymi oczekiwaniami finansowymi kandydatów co nie zawsze pokrywało się z budżetem klienta.

Pracę rozpoczęliśmy od:

Przygotowania profilu idealnego kandydata oraz EVP Inspeerity

Mapowania warszawskiego rynku firm, które zatrudniają Senior .NET Deweloperów

Opracowania strategii sourcingowej

Opracowania i wdrożenie strategii komunikacji z kandydatami

Nasza strategia sourcingowa bazowała na dotarciu do kandydatów używając metodologii Direct Search zidentyfikowanych dzięki narzędziu Linkedin Professional Recruiter, pozyskiwaniu kandydatów z Github oraz z grup technologicznych na Facebooku. Wyzwaniem było szybkie dotarcie do kandydatów, którzy myślą o zmianie pracy na bardzo konkurencyjnym rynku IT oraz sprawdzenie ich kompetencji miękkich.

Efekty

Proces rekrutacji .NET Developer, szczególnie na stanowisko Senior .NET Developer, stanowi fascynujące wyzwanie, które wymaga niezwykle precyzyjnych działań. Do tych działań zaliczają się: dokładne zmapowanie rynku, opracowanie skutecznej strategii komunikacji dla kandydatów, dotarcie do szerokiej grupy potencjalnych kandydatów w celu sprawdzenia ich gotowości na zmianę pracy, a także skuteczne przekazanie „przesłania” nowego pracodawcy.

Dzięki konsekwentnemu podejściu, zgodnemu ze strategią, oraz efektywnej, wielokanałowej komunikacji z kandydatami, przeprowadziliśmy rozmowy kwalifikacyjne z ponad 20 Senior Developerami .NET. Dwunastu z nich przedstawiliśmy firmie Inspeerity, która podjęła decyzję o zatrudnieniu trzech z naszych kandydatów. Rekrutacja .NET Developer dla Inspeerity okazała się wyjątkowym projektem w roku 2021. Poszukiwanie Senior Developerów dla klientów specjalizujących się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie zawsze jest dużym wyzwaniem, a ich pozyskanie sprawia nam ogromną satysfakcję.

Na koniec pozostaje więc powiedzieć: dziękujemy za kolejny ciekawy projekt! Z niecierpliwością oczekujemy na następne.

Liczba kandydatów w lejku

Liczba przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych

Liczba zatrudnionych kandydatów

Czas trwania projektu w miesiącach

Case Study Doxy Chain

Case Study Safilo