Case Study:

Inspeerity

Profil klienta

Inspeerity to polski software house z siedzibą w Białymstoku oraz Warszawie specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania typu full stack – doświadczeni inżynierowie i strategowie produktu mogą wkroczyć w każdą fazę cyklu życia projektu – od zdefiniowania wymagań projektowych, po projektowanie, budowanie i wdrażanie aplikacji webowych, backendowych, korporacyjnych i mobilnych.

Inspeerity wykorzystuje przyszłościowe technologie, aby dostarczać bogate w funkcje, angażujące i przyjazne dla użytkownika rozwiązania webowe, mobilne, eCommerce, Telecom, IoT, BI/Big Data, Blockchain i chmurowe.

Inspeerity posiada bogate doświadczenie w pracy z dużymi międzynarodowymi klientami.

 

Wyzwanie

W związku z szybkim przyrostem nowych projektów firma szukała trzech Senior .NET Deweloperów. Kandydaci byliby odpowiedzialni za rozwój technologiczny produktu klienta, znając doskonale środowisko.NET oraz Azure, jednocześnie z doskonałą znajomością jęz. angielskiego oraz dobrze rozwiniętymi miękkimi umiejętnościami komunikacji w zespole.

Największym wyzwaniem w tym procesie było dotarcie do kandydatów, którzy odpowiadaliby profilowi zarówno w zakresie kompetencji miękkich jak i twardych. Procesu nie ułatwiała trudna sytuacja na rynku kandydatów IT.

 

Strategia działania i przebieg rekrutacji

Spotkaliśmy się z CEO oraz COO Inspeerity, którzy dokładnie przedstawili nam swoje oczekiwania wobec Senior .NET deweloperów, których poszukiwali. Największym wyzwaniem była praca z biura w modelu hybrydowym i lokalizacja kandydatów w Warszawie co skutkowało najwyższymi oczekiwaniami finansowymi kandydatów co nie zawsze pokrywało się z budżetem klienta.

Pracę rozpoczęliśmy od:

Przygotowania profilu idealnego kandydata oraz EVP Inspeerity

Mapowania warszawskiego rynku firm, które zatrudniają Senior .NET Deweloperów

Opracowania strategii sourcingowej

Opracowania i wdrożenie strategii komunikacji z kandydatami

Nasza strategia sourcingowa bazowała na dotarciu do kandydatów używając metodologii Direct Search zidentyfikowanych dzięki narzędziu Linkedin Professional Recruiter, pozyskiwaniu kandydatów z Github oraz z grup technologicznych na Facebooku. Wyzwaniem było szybkie dotarcie do kandydatów, którzy myślą o zmianie pracy na bardzo konkurencyjnym rynku IT oraz sprawdzenie ich kompetencji miękkich.

Efekty

Rekrutacje na stanowiska takie jak Senior .NET Developer stanowią ciekawe wyzwanie, które wymaga bardzo precyzyjnego działania w zakresie: dobrego zmapowania rynku, przygotowania strategii komunikacji dla kandydatów, dotarcia do dużej liczby potencjalnych kandydatów aby sprawdzić czy byliby w danym momencie zainteresowani zmianą pracy oraz sprzedaż „przesłania” nowego pracodawcy.

Dzięki systematycznemu, zgodnemu ze strategią podejściu i właściwej, wielokanałowej komunikacji z kandydatami przeprowadziliśmy rozmowy kwalifikacyjne z ponad 20 Senior Deweloperami .NET. 12 z nich zaprezentowaliśmy Inspeerity, które zdecydowało się na zatrudnienie  3 naszych kandydatów. Rekrutacja dla Inspeerity była nieszablonowym projektem w 2021 roku. Szukanie Senior Developerów dla klientów custom software zawsze stanowi duże wyzwanie, a ich znalezienie zawsze przynosi ogromną satysfakcję.

 

Na koniec pozostaje więc powiedzieć: dziękujemy za kolejny ciekawy projekt! Z niecierpliwością oczekujemy na następne.

Liczba kandydatów w lejku

Liczba przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych

Liczba zatrudnionych kandydatów

Czas trwania projektu w miesiącach

Case Study Doxy Chain

Case Study Safilo