Case Study:

Pearl Convert

FFS case study Safilo

 

Profil klienta

Pearl Group jest czołowym partnerem IT w dziedzinie rozwiązań biznesowych i e-commerce w regionie Skandynawii, a także największym partnerem SAP w Norwegii. W ciągu ostatnich 5 lat firma osiągnęła wzrost o 20-25%. Wśród klientów Pearl Group znajdują się takie firmy jak Bohus, Motek, Fjellsport, Telenor, Komplett, Norengros, Jernia, Outnorth, Vitus, Norgesgruppen, H&M, Eplehuset, Dafgårds, Borregaard, Travel Retail Norway, Norwegian. Firma została założona w 2006 roku, a jej właścicielami są Norvestor i pracownicy. Przychody w 2021 roku wyniosły 484 MNOK, a zatrudnienie wynosi 270 osób. Siedziby Pearl Group znajdują się w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Łotwie, na Ukrainie i w Singapurze.

Convert Group to agencja projektowa i technologiczna, której wizją jest stworzenie najlepszych rozwiązań e-commerce w Norwegii, a może nawet na świecie. Wśród klientów Convert Group znajdują się firmy takie jak Bohus, Eplehuset, Bjørklund, Sunkost, The Body Shop, Floyd, Apotera. Firma zatrudnia 75 osób, a jej siedziba znajduje się w Oslo. Przychody w 2021 roku wyniosły 53,6 MNOK, a w ciągu ostatnich 3 lat firma odnotowała wzrost o 93%, a średni roczny wzrost w ciągu ostatnich 5 lat wynosi 30%. Convert Group została założona w 2015 roku, a jej właścicielami (w 20% każdy) są Markus Sæther, Ole Heintz, Ingar Melby, Claus Sørensen i Stian Laursen (poprzez holding Neovada). Convert Group został wyróżniony przez Deloitte Technology Fast 50 (2021), 4 x Gazelle i jest uznawany za świetne miejsce do pracy. W tym case study omówimy proces rekrutacji Magento Developerów

Wyzwanie

Convert zwróciło się do Fast Forward Solutions w kwestii wsparcia przy rekrutacji 5-6 Developerów Magento 2. Spółce zależało na szybkim i sprawnym procesie rekrutacji Magento Developerów. W celu ustalenia strategii rekrutacyjnej i poznania oczekiwań wobec kandydatów spotkaliśmy się z Country Managerem Convert. Po spotkaniu dokładnie wiedzieliśmy jakich kandydatów szuka spółka jak również, że w Polsce nie ma za dużo kandydatów o takich kwalifikacjach i kompetencje Magento 2 są bardzo poszukiwane przez innych graczy na rynku. W związku z tym, że język polski nie był warunkiem koniecznym zdecydowaliśmy się w porozumieniu ze spółką rozszerzyć search o kraje regionu EMEA w szczególności Rumunię, Bułgarię, Hiszpanię, Portugalię, Litwę, Łotwę oraz Estonię.

 

 

Strategia działania i przebieg rekrutacji

Pracę rozpoczęliśmy od:

Przygotowania profilu idealnego kandydata

Mapowania rynku kandydatów Magento w regionie EMEA

Opracowania i wdrożenia strategii komunikacji z kandydatami

Opracowania strategii sourcingowej.

 

Początkowo nasza strategia sourcingowa bazowała na dotarciu do kandydatów używając metodologii Direct Search zidentyfikowanych na LinkedIn, GitHub oraz wyszukania ich w naszej unikalnej bazie kandydatów w kategorii Magento/PHP stworzonej dzięki najnowocześniejszym narzędziom rekrutacyjnym dostępnym obecnie na rynku. Następnie przygotowaliśmy kampanię rekrutacyjną o określonych parametrach i sekwencji e-maili/ inmaili. Po pierwszym tygodniu trwania kampanii okazało się, że prawidłowo zidentyfikowani kandydaci są mało responsywni. W związku z czym musieliśmy dodać nowe elementy do naszej strategii i postanowiliśmy o użyciu poleceń (tzw. referrali) zachowując przy tym standardy RODO. Na projekcie pracowało 2 rekruterów oraz 1 sourcer.

Mając na uwadze ograniczony czas projektu, zespół naszych rekruterów pracował w tzw. sprintach rekrutacyjnych.

 

Efekty

Efekty rekrutacji prowadzonej przez FFS były znaczące i szybko przyniosły pożądane rezultaty. W ciągu 3 miesięcy udało się przedstawić 18 kandydatów, co jest imponującym wynikiem biorąc pod uwagę ograniczony czas projektu i trudność w znalezieniu odpowiednich kandydatów na rynku europejskim. Dzięki zatrudnieniu 5 ( 4 z Polski, 1 z Bułgarii ), Pearl Convert skutecznie stworzyło zespół developerski Magento 2 w biurze w Gdańsku, co pozytywnie wpłynęło na rozwój biznesu spółki.

Zespół FFS zaangażował się w proces rekrutacji, dostosowując strategię do sytuacji na rynku pracy kandydatów i używając najlepszych narzędzi rekrutacyjnych. Warto podkreślić, że użycie poleceń (referrali) pozwoliło na dotarcie do odpowiednich kandydatów i przyspieszenie procesu rekrutacji Magento Developerów.

 

Liczba kandydatów w lejku

Liczba przeprowadzonych rozmów kwalifikacyjnych

Liczba zatrudnionych kandydatów

Czas trwania projektu w miesiącach

OPINIA KLIENTA

Zespół Fast Forward Solutions wykazał się bardzo dobrą znajomością rynku pracy oraz branży IT, dzięki czemu byli w stanie szybko zidentyfikować odpowiednich kandydatów. Ich proces rekrutacji był bardzo rzetelny i skrupulatny, co pozwoliło na wyselekcjonowanie najlepszych kandydatów spośród wielu zgłoszeń.

W rezultacie, dzięki ich pomocy, udało nam się zrekrutować pięciu wykwalifikowanych specjalistów, którzy odgrywają kluczową rolę w naszym zespole i przyczyniają się do sukcesu Pearl Convert.

Marzena Poiret

Country Manager, Pearl Convert

Case Study Safilo

Case Study Sigma Connectivity