Case Study:

Software Development Client with NDA

Case stty Fast Forward Solutions - znalezc head of software house

 

Profil klienta

Nasz klient (nie możemy ujawnić nazwy wskutek podpisanego NDA)  to renomowana firma informatyczna specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla klientów z różnych sektorów, w tym przemysłu, handlu, finansów i usług. Firma od lat zyskuje uznanie jako ekspert w zakresie wdrażania i integracji systemów informatycznych oraz dostarczania rozwiązań opartych na chmurze. W tym case study opiszemy proces rekrutacji Head of Software 

Wyzwanie

Klient potrzebował doświadczonego lidera, który objąłby stanowisko Head of Software House. Osoba ta miała być odpowiedzialna za zarządzanie zespołem programistów, rozwijanie strategii rozwoju oprogramowania oraz budowanie trwałych relacji z klientami. Firma poszukiwała kandydata o wybitnych umiejętnościach technicznych, zdolnościach przywódczych oraz doskonałych zdolnościach komunikacyjnych.

 

 Strategia działania i przebieg rekrutacji

FFS spotkało się z Zarządem Klienta oraz Działem HR w celu dokładnego poznania wyzwań stojących przed spółką, jej przyszłym managerem oraz poznania kultury organizacyjnej. Będąc po rozmowie zarówno z Zarządem jak i szefową HR wiedzieliśmy, kogo szukamy. Wymagania były bardzo konkretne: doświadczony manager, lider w obszarze customer software development i najlepiej aby w przeszłości był developerem.

Jak realizowaliśmy projekt:

Przygotowania profilu idealnego kandydata

Przygotowania zmapowanej listy firm Software House, które mogłyby posiadać doświadczonych managerów Software Development

Opracowania strategii sourcingowej

Opracowania i wdrożenie strategii komunikacji z kandydatami

Nasza strategia sourcingowa bazowała na dotarciu do kandydatów używając metodologii Direct Search zidentyfikowanych dzięki narzędziu Linkedin Professional Recruiter oraz wyszukaniu ich w naszej unikalnej bazie kandydatów w kategorii Engineering Manager stworzonej dzięki najnowocześniejszym narzędziom rekrutacyjnym dostępnym obecnie na rynku. Następnie przygotowaliśmy kampanię rekrutacyjną o określonych parametrach i sekwencję e-maili. Wyzwaniem było dotarcie do kandydatów, którzy myślą o zmianie pracy i jednocześnie posiadają UNIKALNE kompetencje w zarządzaniu zespołami scrum-owymi oraz doskonale się czują we wsparciu sprzedaży z klientami na rynkach zagranicznych. W trakcie ofertowania nastąpił pewnego rodzaju kryzys gdyż nasz idalny kandydat podwyższył swoje oczekiwania finansowe, co nie spotkało się z pozytywną reakcją Zarządu. Musieliśmy zintensyfikować pracę aby znaleźć podobnego kandydata, który podjąłby wyzwanie Klienta.

Efekty

W ciągu 4 tygodni dostarczyliśmy 7 profili, które naszym zdaniem najlepiej pasowały do wymagań i oczekiwań naszego klienta dotyczących rozwoju działu Software House. Klient miał możliwość spotkania się z każdym przedstawionym przez nas kandydatem i wybrał osobę, dla której praca w nowej roli była kolejnym krokiem w karierze, pozwalającym wykorzystać zdobyte doświadczenie managerskie oraz osiągnąć zawodowe cele.

Ten wybrany kandydat okazał się doskonałym wyborem, wprowadzając nowe spojrzenie i innowacyjne podejście do rozwoju działu Software House u naszego Klienta. Jego doświadczenie i umiejętności zarządzania zespołem programistów oraz zdolności budowania trwałych relacji z klientami przyczyniły się do dalszego wzrostu i sukcesu firmy. Tak właśnie zakończyła się rekrutacja Head of Software.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników naszej współpracy z naszym Klientem. Dostarczenie profesjonalnych profili kandydatów oraz znalezienie idealnego kandydata dla firmy było dla nas niezwykle satysfakcjonujące. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do dalszego rozwoju działu Software House i sukcesu naszego Klienta.

Jeżeli Twoja firma również szuka wysoko wykwalifikowanych kandydatów na kluczowe stanowiska, Fast Forward Solutions jest gotowe, by sprostać Twoim wymaganiom i znaleźć idealnych kandydatów dla Ciebie.

Liczba kandydatów w lejku

Liczba zaprezentowanych kandydatów przez FFS

Liczba zatrudnionych kandydatów

Czas trwania projektu w miesiącach

Case Study Avenir Medical

Case Study Doxy Chain