Case Study:

Avenir Medical

Profil klienta

AVENIR MEDICAL to firma, która od początku swojego istnienia dąży do dostarczania najlepszej jakości produktów i usług, które poprawiają jakość i komfort widzenia. Zasięg jej działalności jest podzielony na trzy kategorie: Retail, Online/e-commerce oraz Brands. W kategorii Retail znajdziemy Twoje Soczewki – sieć kontaktologicznych salonów optycznych oraz GAFAS Glasses&Sunglasses (dawniej De’Lux Optica) – sieć butikowych salonów optycznych. W kategorii Online/e-commerce mamy natomiast szereg sklepów internetowych takich jak TwojeSoczewki.com, Soczewkowo.pl, Icon-See.com, TwojePierwsze.pl czy AllVueApp.com. W kategorii Brands znajdziemy zaś takie marki jak Mono Vision, Icon-Eyewear, Turro-Eyewear, Icon-See i Eyefinity. Marka Twoje Soczewki jest case driverem spółki i powstała w 2005 roku jako odpowiedź na rosnące potrzeby fachowej opieki nad pacjentami kontaktologicznymi. To właśnie ta marka zdecydowała się podjąć wyzwanie rozpowszechniania wiedzy z tej rozwijającej się dziedziny, w której typowe salony optyczne bały się zaangażować. W tym case study omówimy proces rekrutacji Head of IT.

 

Wyzwanie

Avenir Medical skontaktowało się z Fast Forward Solutions w 2020 roku.  Zarząd Avenir Medical potrzebował pomocy w znalezieniu Head of IT/ E-Commerce do swojego zespołu zarządzającego biznesem w Polsce.

Avenir Medical początkowo samodzielnie poszukiwał kandydatów. Spółce udało się nawet znaleźć „idealnego kandydata”, któremu spółka złożyła ofertę pracy, jednakże kandydat odrzucił ją z uwagi na otrzymanie kontroferty od swojego aktualnego pracodawcy. Po tym zdarzeniu spółka doszła do przekonania, że  bez profesjonalnej pomocy będzie jej bardzo trudno zrekrutować odpowiednią osobę na tak odpowiedzialne stanowisko.

 

Strategia działania i przebieg rekrutacji

Pracę rozpoczęliśmy od:

Przygotowania profilu idealnego kandydata- który łączyłby kompetencje w zarządzaniu działem E-Commerce oraz kompetencje w zarządzaniu działem IT

Opracowania strategii sourcingowej

Mapowania polskiego rynku firm E-Commerce, które mogłyby posiadać doświadczonych managerów E-Commerce

Opracowania i wdrożenie strategii komunikacji z kandydatami

Nasza strategia sourcingowa bazowała na dotarciu do kandydatów używając metodologii Direct Search zidentyfikowanych przy użyciu narzędzia LinkedIn Professional Recruiter oraz wyszukania ich w naszej unikalnej bazie kandydatów w kategorii E-Commerce oraz I-Manager stworzonej dzięki najnowocześniejszym narzędziom rekrutacyjnym dostępnym obecnie na rynku. Wyzwaniem było dotarcie i przekonanie potencjalnych kandydatów do zmiany pracy, którzy na bardzo konkurencyjnym rynku E-Commerce znają swoją wartość i nie są skłonni do szybkiej decyzji o zmianie miejsca pracy.

Efekty

W ciągu 14 dni dostarczyliśmy 8 kandydatów z najlepiej rozwijających się biznesów E-Commerce w Polsce. Avenir Medical zaproponował ofertę pracy naszemu kandydatowi z firmy E-Commerce o obrocie 200M PLN rocznie. Niestety kandydat nie przyjął oferty  Aveniru z uwagi na kontrofertę swojego obecnego pracodawcy. W związku z tym proces musiał rozpocząć się od początku. Po 7 kolejnych dniach przedstawiliśmy Avenir kandydata, który w naszej ocenie był lepiej dopasowany niż pierwszy zaofertowany przez Avenira kandydat. Ku naszemu zdziwieniu Avenir nie chciał spotkać się z kandydatem.

Z uwagi na to, iż byliśmy pewni kompetencji rekomendowanego przez nas kandydata postanowiliśmy przekonać Zarząd do spotkania się z nim. Po spotkaniu okazało się, że Zarząd zaproponował ofertę początkowo odrzuconemu kandydatowi, który nie miał idealnie przygotowanego CV ale był ekspertem w obszarze technologii oraz zarządzaniu działem E-Commerce. Po kilku miesiącach wiemy, że okazał się leaderem zmiany, który wprowadził biznes E-Commerce Aveniru na nowe obszary w wymiarze przychodowym i technologicznym. Cieszymy się, że udało się nam przekonać Zarząd do naszego kandydata, który jest jednym z top performerów w Spółce. W taki właśnie sposób zakończyliśmy rekrutacje Head of IT. 

OPINIA KLIENTA

Fast Forward Solutions jako agencja rekrutacyjna bardzo dobrze zrozumiała nasze potrzeby biznesowe, kulturę organizacyjną oraz w szybki i efektowny sposób dostarczyło odpowiednich kandydatów.

We współpracy z FSS widoczna jest bardzo duża determinacja do znalezienia kandydatów, którzy będą dopasowani do potrzeb firmy. To jest niewątpliwy plus i bez wahania mogę polecić wsparcie zespołu FSS w procesach rekrutacyjnych w obszarach IT/E-Commerce

Marcin Słomski

Managing Partner , Private Venture Partners, Avenir Medical

Case Study Pearl Convert

Case Study Doxy Chain