Case Study:

Future Processing S.A.

Case study for Future Procesiing recruitment project done by fast forward solutions

 

Profil klienta

Future Processing to firma informatyczna, która specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu oprogramowania na zamówienie dla klientów z różnych branż. Firma została założona w 2000 roku i od tamtej pory zyskała renomę jako firma oferująca wysokiej jakości usługi informatyczne. Future Processing zatrudnia ponad 1000 pracowników, którzy pracują nad projektami dla klientów z całego świata. Firma obsługuje wiele branż, w tym finanse, ubezpieczenia, medycynę, e-commerce i wiele innych. W tym case study opiszemy proces rekrutacji Business Development Managera.

 

Wyzwanie

Future Processing potrzebowało doświadczonego Business Development Managera, który byłby odpowiedzialny za rozwijanie biznesu na międzynarodowych rynkach. Osoba ta musiała posiadać wiedzę i doświadczenie w zakresie sprzedaży oprogramowania oraz umiejętności interpersonalne, które umożliwiłyby jej nawiązywanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami z różnych krajów i kultur.

Firma próbowała pozyskać kandydatów samodzielnie, ale okazało się, że nie spełniają oni wymagań stawianych przez spółkę, głównie w kontekście doświadczenia międzynarodowego w sprzedaży rozwiązań custom software. Future Processing skontaktowało się z Fast Forward Solutions z prośbą o pomoc w znalezieniu odpowiedniego kandydata.

 

 Strategia działania i przebieg rekrutacji

FFS spotkało się z Członkiem Zarządu d/s Business Developmentu oraz Działem HR w celu dokładnego poznania wyzwań stojących przed spółką, jej przyszłym BDM oraz poznania kultury organizacyjnej. Będąc po rozmowie zarówno z Zarządem jak i szefową HR wiedzieliśmy, kogo szukamy. Wymagania były bardzo konkretne: doświadczony sprzedawca w obszarze customer software development doskonale znający klientów i rynki międzynarodowe. 

Pracę rozpoczęliśmy od:

Przygotowania profilu idealnego kandydata

Mapowania polskiego rynku firm Software House, które mogłyby posiadać doświadczonych sprzedawców na rynkach US, UK, EMEA oraz pasowaliby do kultury FP

Opracowania strategii sourcingowej

Opracowania i wdrożenie strategii komunikacji z kandydatami

 Nasza strategia sourcingowa bazowała na dotarciu do kandydatów używając metodologii Direct Search zidentyfikowanych dzięki narzędziu Linkedin Professional Recruiter oraz wyszukaniu ich w naszej unikalnej bazie kandydatów w kategorii Sales IT stworzonej dzięki najnowocześniejszym narzędziom rekrutacyjnym dostępnym obecnie na rynku. Następnie przygotowaliśmy kampanię rekrutacyjną o określonych parametrach i sekwencję e-maili. Wyzwaniem było dotarcie do kandydatów, którzy myślą o zmianie pracy i jednocześnie posiadają UNIKALNE kompetencje w sprzedaży międzynarodowej, które są skarbem każdego działu sprzedaży. 

Efekty

W ciągu 3-tygodni dostarczyliśmy 5 profili, w naszej ocenie najbardziej dopasowanych kandydatów, którzy mogliby wykorzystać swoje doświadczenie w rozwoju biznesu Future Processing. Firma spotkała się ze wszystkimi przedstawionymi przez nas kandydatami i wybrała kandydata, który był najbardziej dopasowany do profilu. Szef BD Future Processing oraz zarekomendowany przez FFS kandydat są bardzo usatysfakcjonowani z podjętej współpracy, a my cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do szybkiego rozwoju polskiego software house. Tak właśnie zakończył się proces rekrutacji Business Development Managera.

Liczba kandydatów w lejku

Liczba zaprezentowanych kandydatów przez FFS

Liczba zatrudnionych kandydatów

Czas trwania projektu w miesiącach

OPINIA KLIENTA

FFS dokładnie zbadało nasze potrzeby, oraz w szybkim tempie zaprezentowało bardzo dobrze dopasowanych do roli kandydatów.
Rekrutacja prowadzona była profesjonalnie, na szczególną pochwałę zasguje dbałość o jasną, przejrzystą komunikację oraz sprawną koordynację całego procesu.
Polecamy Fast Forward Solutions jako rzetelnego partnera biznesowego w zakresie usług rekrutacyjnych każdej firmie działającej w branży IT, która ceni sobie skuteczne, profesjonalne działania połączone z doskonałą komunikacją
Dawid Przespolewski

Head of Business Development, Future Processing

Case Study Avenir Medical

Case Study Doxy Chain