Case Study:

Future Processing S.A.

Case study for Future Procesiing recruitment project done by fast forward solutions

 

Profil klienta

Future Processing to firma informatyczna, która specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu oprogramowania na zamówienie dla klientów z różnych branż. Firma została założona w 2000 roku i od tamtej pory zyskała renomę jako firma oferująca wysokiej jakości usługi informatyczne.

Future Processing zatrudnia ponad 1000 pracowników, którzy pracują nad projektami dla klientów z całego świata. Firma obsługuje wiele branż, w tym finanse, ubezpieczenia, medycynę, e-commerce i wiele innych.

 

Wyzwanie

Future Processing potrzebowało doświadczonego Business Development Managera, który byłby odpowiedzialny za rozwijanie biznesu na międzynarodowych rynkach. Osoba ta musiała posiadać wiedzę i doświadczenie w zakresie sprzedaży oprogramowania oraz umiejętności interpersonalne, które umożliwiłyby jej nawiązywanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami z różnych krajów i kultur.

Firma próbowała pozyskać kandydatów samodzielnie, ale okazało się, że nie spełniają oni wymagań stawianych przez spółkę, głównie w kontekście doświadczenia międzynarodowego w sprzedaży rozwiązań custom software. Future Processing skontaktowało się z Fast Forward Solutions z prośbą o pomoc w znalezieniu odpowiedniego kandydata.

 

 Strategia działania i przebieg rekrutacji

FFS spotkało się z Członkiem Zarządu d/s Business Developmentu oraz Działem HR w celu dokładnego poznania wyzwań stojących przed spółką, jej przyszłym BDM oraz poznania kultury organizacyjnej. Będąc po rozmowie zarówno z Zarządem jak i szefową HR wiedzieliśmy, kogo szukamy. Wymagania były bardzo konkretne: doświadczony sprzedawca w obszarze customer software development doskonale znający klientów i rynki międzynarodowe. 

Pracę rozpoczęliśmy od:

Przygotowania profilu idealnego kandydata

Mapowania polskiego rynku firm Software House, które mogłyby posiadać doświadczonych sprzedawców na rynkach US, UK, EMEA oraz pasowaliby do kultury FP

Opracowania strategii sourcingowej

Opracowania i wdrożenie strategii komunikacji z kandydatami

 Nasza strategia sourcingowa bazowała na dotarciu do kandydatów używając metodologii Direct Search zidentyfikowanych dzięki narzędziu Linkedin Professional Recruiter oraz wyszukaniu ich w naszej unikalnej bazie kandydatów w kategorii Sales IT stworzonej dzięki najnowocześniejszym narzędziom rekrutacyjnym dostępnym obecnie na rynku. Następnie przygotowaliśmy kampanię rekrutacyjną o określonych parametrach i sekwencję e-maili. Wyzwaniem było dotarcie do kandydatów, którzy myślą o zmianie pracy i jednocześnie posiadają UNIKALNE kompetencje w sprzedaży międzynarodowej, które są skarbem każdego działu sprzedaży. 

Efekty

W ciągu 3-tygodni dostarczyliśmy 5 profili, w naszej ocenie najbardziej dopasowanych kandydatów, którzy mogliby wykorzystać swoje doświadczenie w rozwoju biznesu Future Processing. Firma spotkała się ze wszystkimi przedstawionymi przez nas kandydatami i wybrała kandydata, który był najbardziej dopasowany do profilu. Szef BD Future Processing oraz zarekomendowany przez FFS kandydat są bardzo usatysfakcjonowani z podjętej współpracy, a my cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do szybkiego rozwoju polskiego software house.

Liczba kandydatów w lejku

Liczba zaprezentowanych kandydatów przez FFS

Liczba zatrudnionych kandydatów

Czas trwania projektu w miesiącach

OPINIA KLIENTA

FFS dokładnie zbadało nasze potrzeby, oraz w szybkim tempie zaprezentowało bardzo dobrze dopasowanych do roli kandydatów.
Rekrutacja prowadzona była profesjonalnie, na szczególną pochwałę zasguje dbałość o jasną, przejrzystą komunikację oraz sprawną koordynację całego procesu.
Polecamy Fast Forward Solutions jako rzetelnego partnera biznesowego w zakresie usług rekrutacyjnych każdej firmie działającej w branży IT, która ceni sobie skuteczne, profesjonalne działania połączone z doskonałą komunikacją
Dawid Przespolewski

Head of Business Development, Future Processing

Case Study Avenir Medical

Case Study Doxy Chain