Case Study:

Perfect Gym

case study Perfect Gym by Fast forward Solutions

 

Profil klienta

Perfect Gym to dynamicznie rozwijająca się firma, oferująca kompleksowe rozwiązania software  w dziedzinie zarządzania klubami fitness. Ich innowacyjne oprogramowanie umożliwia zarządzanie klubami fitness, siłowniami, basenami i innymi obiektami sportowymi w sposób bardziej efektywny i elastyczny. Perfect Gym działa na rynku od 2009 roku i obsługuje ponad 1000 klubów fitness w 55 krajach na całym świecie. Wśród ich klientów są zarówno niewielkie, lokalne kluby fitness, jak i duże sieci fitness, takie jak Fitness First, Go24 Fitness i Gold’s Gym. W tym case study opiszemy proces rekrutacji Head of Sales.

 

Wyzwanie

Perfect Gym potrzebowało doświadczonego Head of Sales, który byłby w stanie opracować strategię sprzedaży i wesprzeć CEO w zarządzaniu sprzedażą. Firma próbowała pozyskać kandydatów samodzielnie, ale okazało się, że nie spełniają oni wymagań stawianych przez spółkę. Perfect Gym skontaktowało się z Fast Forward Solutions z prośbą o pomoc w znalezieniu odpowiedniego kandydata.

 

 Strategia działania i przebieg rekrutacji

FFS spotkało się z Zarządem oraz Działem HR Perfect Gym w celu dokładnego poznania wyzwań stojących przed spółką, jej przyszłym szefem sprzedaży oraz poznania kultury organizacyjnej. Będąc po rozmowie zarówno z Zarządem jak i szefową HR wiedzieliśmy, kogo szukamy. Wymagania były bardzo konkretne: doświadczony manager skalujący rozwiązania SaaS głównie za granicą, pracujący na danych i będący managerem wspierającym i budującym swój zespoł. 

Pracę rozpoczęliśmy od:

Przygotowania profilu idealnego kandydata

Mapowania polskiego rynku firm, które mogłyby posiadać doświadczonych szefów sprzedaży firm SaaS, którzy odnaleźliby się w kulturze organizacyjnej Perfect Gym

Opracowania strategii sourcingowej

Opracowania i wdrożenie strategii komunikacji z kandydatami

 Nasza strategia sourcingowa bazowała na dotarciu do kandydatów używając metodologii Direct Search zidentyfikowanych dzięki narzędziu Linkedin Professional Recruiter oraz wyszukaniu ich w naszej unikalnej bazie kandydatów w kategorii Head of Sales stworzonej dzięki najnowocześniejszym narzędziom rekrutacyjnym dostępnym obecnie na rynku. Następnie przygotowaliśmy kampanię rekrutacyjną o określonych parametrach i sekwencji e-maili. Wyzwaniem było dotarcie do kandydatów, którzy myślą o zmianie pracy i jednocześnie posiadają UNIKALNE kompetencje skalowania sprzedaży w firmie SaaS pasujące do kultury organizacyjnej Perfect Gym.

Efekty

W ciągu 1-miesiąca dostarczyliśmy 7 profili, w naszej ocenie najbardziej dopasowanych kandydatów, którzy mogliby wykorzystać swoje doświadczenie do pomocy w skalowaniu biznesu Perfect Gym. Firma spotkała się ze wszystkimi przedstawionymi przez nas kandydatami i wybrała kandydata, który był najbardziej dopasowany do profilu. Zarząd Perfect Gym oraz zarekomendowany przez FFS kandydat są bardzo usatysfakcjonowani z podjętej współpracy, a my cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do szybkiego rozwoju polskiego start-upu i zakończyć proces rekrutacji Head of Sales.

Liczba kandydatów w lejku

Liczba zaprezentowanych kandydatów przez FFS

Liczba zatrudnionych kandydatów

Czas trwania projektu w miesiącach

OPINIA KLIENTA

Z przyjemnością polecam firmę Fast Forward Solutions jako partnera rekrutacyjnego. Współpracowaliśmy w ramach projektu rekrutacji na stanowisko Head of Sales i jestem pod wrażeniem ich profesjonalizmu oraz skuteczności w procesie poszukiwania odpowiedniego kandydata. Fast Forward Solutions dokonało bardzo dobrej kwalifikacji kandydatów co w stanowiskach sprzedażowych stanowi znaczący atut. Kandydaci, byli idealnie dopasowani do naszych wymagań. Ich szybka reakcja i doskonała komunikacja były nieocenione w całym procesie.

Sebastian Szałachowski

CEO , Perfect Gym

Case Study Avenir Medical

Case Study Familijna