Case Study:

Connthink-Kierownik Prac Elektrycznych z pełymi uprawnieniami 

Rekrutacja kierownika prac elektrycznych

 

Profil klienta

Nasz klient, firma Connthink, to renomowana firma specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań elektroinstalacyjnych, którą tworzy grupa ekspertów z wieloletnim doświadczeniem. Firma od lat zyskuje uznanie jako ekspert w zakresie wdrażania i integracji systemów elektronicznych, elektrycznych oraz dostarczania rozwiązań opartych na sieciach.

Wyzwanie

Klient potrzebował doświadczonego lidera na stanowisko Kierownik Prac Elektrycznych. Osoba ta miała być odpowiedzialna za zarządzanie zespołem specjalistów, rozwijanie strategii w zakresie prac elektrycznych oraz budowanie trwałych relacji z klientami. Firma poszukiwała kandydata o wybitnych umiejętnościach technicznych, zdolnościach przywódczych oraz doskonałych zdolnościach komunikacyjnych

 

 Strategia działania i przebieg rekrutacji

Spotkaliśmy się z Zarządem Connthink w celu dokładnego poznania wyzwań stojących przed firmą, jej przyszłym managerem oraz poznania kultury organizacyjnej. Po rozmowie zarówno z Zarządem wiedzieliśmy, kogo szukamy i, że to będzie trudny proces ze względu na bardzo niską responsywność kandydatów z tej branży. Wymagania były bardzo konkretne: doświadczony manager, lider w obszarze prac elektrycznych

  Nasza strategia sourcingowa bazowała na dotarciu do kandydatów używając metodologii Direct Search zidentyfikowanych dzięki narzędziu Linkedin Professional Recruiter oraz wyszukaniu ich w naszej unikalnej bazie kandydatów w kategorii Kierownik Prac Elektrycznych stworzonej dzięki najnowocześniejszym narzędziom rekrutacyjnym dostępnym obecnie na rynku. 

  .

  Jak realizowaliśmy projekt:

  Przygotowania profilu idealnego kandydata

  Przygotowania zmapowanej listy firm z branży elektrycznej, które mogłyby posiadać doświadczonych managerów w tej dziedzinie

  Opracowania strategii sourcingowej

  Opracowania i wdrożenie strategii komunikacji z kandydatami

  Nasza strategia sourcingowa bazowała na dotarciu do kandydatów używając metodologii Direct Search zidentyfikowanych dzięki narzędziu Linkedin Professional Recruiter oraz wyszukaniu ich w naszej unikalnej bazie kandydatów w kategorii Kierownik Prac Elektrycznych stworzonej dzięki najnowocześniejszym narzędziom rekrutacyjnym dostępnym obecnie na rynku. Następnie przygotowaliśmy kampanię rekrutacyjną o określonych parametrach i sekwencję e-maili. Wyzwaniem było dotarcie do kandydatów, którzy myślą o zmianie pracy i jednocześnie posiadają UNIKALNE kompetencje wraz z uprawnieniami do samodzielnego prowadzenia budowy elektrycznej oraz  skutecznie zarządzali zespołami. Jak to bywa w tym segmencie kandydatów – responsywność była dość niska, jednak Fast Forwad Solutions specjalizuje sie w”trudnych rekrutacjach” więc podnieśliśmy rękawicę z tym wyzwaniem.

  Efekty

  W ciągu 3 tygodni dostarczyliśmy 6 profili, które naszym zdaniem najlepiej pasowały do wymagań i oczekiwań naszego klienta dotyczących kandydatów z uprawnieniami elektrycznymi spełniającymi wymagania. Klient miał możliwość spotkania się z każdym przedstawionym przez nas kandydatem i wybrał osobę, dla której praca w nowej roli była kolejnym krokiem w karierze, pozwalającym wykorzystać zdobyte doświadczenie managerskie oraz osiągnąć zawodowe cele.

  Ten wybrany kandydat okazał się doskonałym wyborem, wprowadzając nowe spojrzenie i innowacyjne podejście do zarządzania działem prac elektrycznych w Connthink. Jego doświadczenie i umiejętności zarządzania zespołem specjalistów oraz zdolności budowania trwałych relacji z klientami przyczyniły się do dalszego wzrostu i sukcesu firmy.

  W trakcie całego procesu rekrutacyjnego, bardzo dbaliśmy o “candidate experience”. Dla nas ważne było, aby każdy kandydat czuł się szanowany i doceniony, niezależnie od wyniku procesu rekrutacyjnego. Dbaliśmy o szybki feedback, transparentność w komunikacji oraz indywidualne podejście do każdego kandydata

  Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników naszej współpracy z Connthink. Dostarczenie profesjonalnych profili kandydatów oraz znalezienie idealnego kandydata dla firmy było dla nas niezwykle satysfakcjonujące. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do dalszego rozwoju działu prac elektrycznych i sukcesu Klienta.

  Jeżeli Twoja firma również szuka wysoko wykwalifikowanych kandydatów na kluczowe stanowiska, Fast Forward Solutions jest gotowe, by sprostać Twoim wymaganiom i znaleźć idealnych kandydatów dla Ciebie.

  Liczba kandydatów w lejku

  Liczba zaprezentowanych kandydatów

  Liczba zatrudnionych kandydatów

  Liczba dni od rozpoczęcia projektu do zatrudnienia kandydata (Time to Fill)

  OPINIA KLIENTA

  Firma Fast Forward Solutions realizowała dla nas w ostatnim okresie dość trudny w założeniach proces rekrutacyjny. Jak się okazało nazwa jest zobowiązująca i cały proces został przeprowadzony bardzo szybko. Skutek – nowy pracownik jest już na naszym pokładzie 👍. Gorąco polecam kontakt i usługi.

  Jarosław Świgoń

  Chief Operating Officer, Connthink

  OPINIA ZATRUDNIONEGO KANDYDATA

  Miałem okazję współpracować z Panem Jackiem. Jego zaangażowanie we współpracę, profesjonalizm oraz nieustanne trzymanie ręki na pulsie były kluczowe w wypracowanym sukcesie tej rekrutacji.

  Mikołaj Dunajski

  Kierownik Prac Elektrycznych, Connthink

  Case Study Avenir Medical