Obecny rynek pracy jest bardzo konkurencyjny Poziom bezrobocia w Polsce za maj 2019 wyniósł 5,9% i był najniższy od 2008 r. W UE jak i w Polsce Specjaliści ds. pozyskiwania talentów i rekruterzy w organizacjach powinni spojrzeć na swoją strategię rekrutacji w taki sam sposób, jak tradycyjna firma dla konsumentów, podaż i popyt oraz równowaga cenowa.
Poniżej zestawimy 8 kluczowych wskaźników optymalnej funkcji pozyskiwania talentów w organizacji.
1. Pozytywne opinie o swoim zespole rekrutacyjnym
Menedżerowie zatrudnieni i liderzy mają pozytywne opinie o swoim zespole rekrutacyjnym. Organizacja powinna mieć pozytywne nastawienie do zespołu pozyskiwania talentów, który czuje się pewnie w swojej zdolności do pozyskiwania najlepszych kandydatów.
2. Partnerstwo pomiedzy rekruterami i hiring managerami
Rekruterzy i menedżerowie zatrudnieni są kolegami a jednocześnie partnerami biznesowymi. Jeśli jest to związek dysfunkcyjny i nie ma zaufania, proces zatrudniania jest przerwany.
3. Niski współczynik ilości interviews do zatrudnienia
Współczynnik liczby interviews do zatrudnienia powinien być niski. Zespół ds. Pozyskiwania talentów powinien być pewny kandydatów, których przedstawia menedżerom do rozmów kwalifikacyjych. Dzięki temu menedżerowie będą mieli tylko kilku kandydatów do rozmowy kwalifikacyjnej, a odpowiednie dopasowanie jest jednym z nich.
4. Współczynnik złożonych ofert do zaakceptowanych
Oferty przedłużone i zaakceptowane. Oferty powinny być oceniane i uważane za silne, aby kandydat nie odrzucił ich, ponieważ wynagrodzenie było zbyt niskie. Jeśli tak się stanie, koszty rekrutacji rosną, ponieważ proces poszukiwania odpowiedniego kandydata zaczyna się od początku.
5. Pozytywne opinie i oceny rozmów kwalifikacyjnych w social media
Pozytywne oceny rozmów kwalifikacyjnych na Glassdoor i Gotowork. Rekruterzy i menedżerowie ds. Rekrutacji powinni pozostać na szczycie tych ocen. Kandydaci na tym ciasnym rynku pracy dokonują przeglądu ocen organizacji przed przyjęciem oferty, nawet przed rozmową kwalifikacyjną. Jeśli organizacja ma słabe oceny, może kosztować ją przewagę konkurencyjną w zakresie najlepszych talentów.
6. Posiadanie odpowiedniego budżetu na rekrutację
Odpowiedni koszt rekrutacji. Aby stworzyć najbardziej efektywny zespół pozyskiwania talentów, organizacja musi w niego inwestować, zapewniając odpowiednie narzędzia i technologię lub szkolenia. W przypadku mniejszych organizacji budżet na ich udostępnienie jest czasami niedostępny. Outsourcing procesów rekrutacyjnych ( RPO) dla organizacji może być świetnym rozwiązaniem.
7. Realistyczne planowanie w czasie rekrutacji
Odpowiedni czas na zatrudnienie. Menedżerowie w organizacji powinni być realistami w tym obszarze. Nie ustalaj terminu tak krótko, aby osoby rekrutujące nie były w stanie pozyskać najlepszych talentów. Specjaliści ds. Pozyskiwania talentów i menedżerowie ds. Zatrudnienia powinni sprawdzić dane z rynku pracy, aby ustalić ten harmonogram.
8. Praca na lejku (pipeline) rekrutacyjnym
Informacje o lejku rekrutacyjnym są dokładne i właściwie wykorzystywane. Do ilu kandydatów udało się dotrzeć? Jakie są dane porównawcze dla tej pozycji? Posiadanie danych liczb rzeczywistych otworzy rozmowy z kadrą kierowniczą, która daje profesjonalistom zajmującym się pozyskiwaniem talentów przysłowiowe „miejsce przy stole”.
Ponieważ zatrudnianie właściwych osób do właściwej roli jest tak ważne, jakość rekrutacji wyróżnia się jako miara, o którą organizacje bardzo troszczą się. Średni koszt złej decyzji o zatrudnieniu może wynieść 30% potencjalnych zarobków w pierwszym roku jednostki, nie tylko z obrotów, ale także niższej wydajności, uszczerbionej marki pracodawcy, zaangażowania pracowników i cennego czasu menedżerów spędzonych na antycypowaniu słabych wyników.
Rozwiązania Fast Forward Solutions pomogą połączyć Cię z talentem, którego potrzebujesz w wysoce konkurencyjnym środowisku. Pozwól nam pomóc Ci znaleźć odpowiedni talent.