Czym dokładnie jest Google for Jobs?

 

Google for Jobs to nowa funkcja wyszukiwania opublikowana przez Google. Mówiąc najprościej, opisy stanowisk w całej sieci są wyświetlane w Google, gdy ktoś szuka terminów związanych z pracą. Podobnie jak filmy i obrazy są traktowane ze szczególną uwagą i widokiem w wynikach wyszukiwania Google, zadania będą teraz również wyświetlane we własnym, specjalnym widoku.

Google podjął się roli agregatora miejsc pracy i to wstrząsnie całą branżą poszukiwań pracy. Pojawią się nowe wyzwania dla uznanych marek branży talentów i ogromne możliwości dla mniejszych marek, aby osiągnąć bezprecedensowe zyski z polowania na talenty, jeśli nadrobią zaległości i przekażą nam falę zmian.

Następnym krokiem było ułatwienie wyszukiwania osób poszukujących pracy, co prowadzi nas do Google For Jobs.

Google for Jobs łączy API Cloud Jobs z potężnymi funkcjami wyszukiwarki i oddaje go w ręce osób poszukujących pracy.

Aby to zrobić, Google współpracowało z gigantami rekrutacji, takimi jak Careerbuilder, Monster, LinkedIn, Glassdoor i wieloma innymi.

Rezultatem jest usprawniona wyszukiwarka ofert pracy, która sortuje i zbiera aukcje z całej sieci.

Dlaczego to działa?

Nowe wyszukiwanie Google przedstawia bardziej praktyczne i skuteczne podejście do poszukiwania pracy.

Współpracując z głównymi witrynami, takimi jak Monster i Careerbuilder, Google umożliwia użytkownikom wyświetlanie ofert pracy z tych witryn i innych, gdy tylko zostaną opublikowane, eliminując jednocześnie wszelkie duplikaty.

Co oznacza, że ​​sprawdzanie zadań jest teraz tak proste, jak wyszukiwanie Google.

Google jest zdeterminowany, aby złamać kod pasujący do dostępnych ofert pracy z odpowiednimi kandydatami.

Jedną z największych przeszkód są niespójności między branżami i organizacjami w nazwach stanowisk i słowach kluczowych używanych w opisach stanowisk.

Google ma nadzieję rozwiązać ten problem dzięki nowej funkcji wyszukiwania.

Ponieważ praca w branży hotelarskiej może obejmować wszystko, od pośrednika po ochronę, Google używa swojej sztucznej inteligencji i rozbudowanych filtrów do dostarczania osobom poszukującym pracy najbardziej odpowiednich wyników.

Jak używać Google for Jobs?

Google utrzymuje proces tak intuicyjnie, jak to możliwe, podobnie jak każde inne wyszukiwanie Google.

Po prostu uruchom wyszukiwarkę i wpisz typ pracy, której szukasz, na przykład „praca gościnna”. Pojawi się pole z kilkoma najlepszymi aukcjami w Twojej okolicy; kliknij więcej strzałek, aby przejść do strony pełnego wyszukiwania pracy.

Jeśli szukasz konkretnej lokalizacji, wpisz ją również.

Większość strony wyszukiwania wyświetla wybraną pracę i towarzyszący jej opis, a oceny firmy i pozycji są pobierane z witryn takich jak Glassdoor i CareerBliss.

Po lewej stronie znajdziesz pasek przewijania ze wszystkimi dostępnymi pozycjami gościnnymi, w tym datę opublikowania aukcji.

Google zawarło również rozbudowane filtry, aby zapewnić najlepsze mecze.

Na przykład w dziedzinie gościnności można zawęzić wyniki według kategorii (pomyśl restaurację, sprzątanie i udogodnienia itp.) Lub tytułu (członek zespołu, asystent pokoju, barman).

Możesz określić, czy szukasz pracy na pełen etat, w niepełnym wymiarze godzin, czy na zlecenie oraz typu firmy, który chcesz, takiego jak zakwaterowanie lub restauracja.

Jeśli od razu nie znajdziesz tego, czego szukasz, możesz włączyć powiadomienia e-mail o tym dokładnym wyszukiwaniu. Google wyśle ​​Ci wiadomość e-mail, gdy pojawią się nowe zadania.

Jak pracodawcy mogą korzystać z Google dla ofert pracy?

Proces polowania na kandydatów i zatrudniania nie jest łatwy dla pracodawców

Ale Google ma na to plany.

Nie tylko oferuje interfejs API Cloud Jobs, do którego można uzyskać dostęp za pośrednictwem Google Cloud, ale ostatnio otworzył nową funkcję dla programistów i właścicieli witryn.

Wyraźne miejsce w wynikach wyszukiwania: Twoje wpisy kwalifikują się do wyświetlania w funkcji wyszukiwania nowych ofert w Google, zawierającej Twoje logo, recenzje, oceny i szczegóły pracy.

Więcej, zmotywowanych wnioskodawców: osoby poszukujące pracy mogą filtrować według różnych kryteriów, takich jak lokalizacja lub tytuł pracy, co oznacza, że ​​masz większe szanse na kandydatów, którzy szukają dokładnie tej pracy.

Zwiększone szanse na odkrycie i konwersję: osoby poszukujące pracy będą miały nową drogę do interakcji z Twoimi postami i kliknięcia w witrynie.

Jak postować ogłoszenia o pracę w Google?

Jeśli chcesz, aby Twoje oferty pracy były wyświetlane w Google, musisz przestrzegać zasad Google. Powodem, dla którego większość ofert pracy nie jest jeszcze wyświetlana w Google, jest to, że mniej postujących ogłoszenia o  pracę przestrzega zasad Googles niż można by oczekiwać.

Niektóre inteligentne firmy zajmujące się rekrutacją poświęcają czas na reagowanie, inwestując w szkolenie w zakresie pozycjonowania ofert pracy, szkoleń, które stawiają je przed konkurencją – ale większość z nich nie jest. Ich oferty pracy nadal nie są wyświetlane. Oznacza to, że istnieje duża luka, kanion możliwości, który można zbadać, a także szeroka otwarta przestrzeń dla pierwszych osób, które mogą uzyskać przewagę. SEO ma większe znaczenie niż kiedykolwiek. Fast Forward Solutions zawarła w swoich pakietach rekrutacyjnych narzedzia dobrze pozycjonujące ogłoszenia w Google for Jobs

Czas pokaże, w jaki sposób nowa praca Google wpłynie na rynek pracy i konkurencyjne strony rekrutacyjne. Ale jeśli zapewnia to zgodnie z obietnicą, może to oznaczać znaczną zmianę i polepszenie jakości wyszykiwań ofert pracy.

Przyklad ogłoszenia o pracę zoptymalizowanego pod kątem Google for Jobs

google for jobs ad