Chcesz usprawnić proces budowania zespołu? Korzystając z metody direct search, Twoja agencja rekrutacyjna z którą współpracujesz może skuteczniej łączyć się z potencjalnymi pracownikami, oszczędzając Twój czas i energię. Co więcej, omijając internetowe tablice ogłoszeń i inne metody rekrutacji, możesz skupić się na wysokiej jakości kandydatach, którzy dobrze pasują do Twojej organizacji. W efekcie we współpracy z agencją rekrutacyjną, która korzysta z systemów wspomagających direct search – możesz zidentyfikować, pozyskać i zatrudnić najlepszych kandydatów do swojej firmy.

 

Direct Search w rekrutacji – czym jest?

Właściwie direct search to wyszukiwanie lub poszukiwanie bezpośrednie. Jest to metoda rekrutacji, w której łowcy talentów szukają potencjalnych pracowników poza zwykłymi kanałami, takimi jak tablice ogłoszeń i internetowe bazy danych. Agencja robi to za pomocą różnych środków takich jak własne opracowane systemy, media społecznościowe (linkedin ale i nie tylko!), sieci osobiste czy też wydarzenia branżowe.

Ogólnie mówiąc, jest to proces rekrutacyjny, w którym pracodawcy korzystają z usług agencji zewnętrznej, która dzięki stosowaniu metody direct search jest w stanie się szybko skontaktować z pasującymi kandydatami pod wcześniej postawione wymagania pracodawcy. Następnie ich weryfikuje i przedstawia zleceniodawcy.

Prawdę powiedziawszy proces wyszukiwania bezpośredniego jest często wykorzystywany do obsadzania wyższych stanowisk lub ról, które są trudne do obsadzenia. Ponadto jest również używany, gdy firma potrzebuje szybko kogoś zatrudnić, ponieważ nie ma potrzeby publikowania ogłoszenia i czekania na aplikacje.

Czy wiesz, że przez większość czasu najlepszy kandydat na stanowisko nie szuka aktywnie nowego? W tym miejscu pojawia się ta metoda. Dlatego dzięki direct search rekruterzy mogą bezpośrednio skontaktować się z tak zwanymi „pasywnymi kandydatami”. Wskutek tego często są to najlepsi pracownicy, ponieważ są już szczęśliwi na swoich obecnych stanowiskach.

 

Korzyści z zastosowania metody direct search w rekrutacji

 

direct search saving time

 
Oszczędność czasu

Po pierwsze, direct search pozwala ominąć często czasochłonny proces publikowania ofert pracy i aplikacji online. Tak naprawdę, Twoja agencja rekrutacyjna posiada system wyszukiwania poszukiwań kandydatów i strategie dotarcia do nich, niezależnie od tego, czy pracują w innych firmach, czy nie. Przez to, direct search pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ jest to wydajniejszy sposób znajdowania kandydatów.

Większa pula potencjalnych kandydatów

Również direct search daje również dostęp do szerszej puli kandydatów. Ponadto, agencja rekrutacyjna posiada bazę kandydatów, z którymi utrzymuje kontakt dzięki swojemu systemowi. Jeśli poinformujesz ich, że poszukujesz pracownika z określonymi umiejętnościami i doświadczeniem, mogą zapewnić Ci szybki wybór wykwalifikowanych kandydatów odpowiadających Twoim potrzebom.

Kandydaci wyższej jakości = ulepszony zespół

Właściwie metoda direct search koncentruje się na znalezieniu najlepszego możliwego, potencjalnego kandydata na dane stanowisko. Bez wątpienia, możesz mieć pewność, że otrzymujesz kandydatów wysokiej jakości. Często trzeba przebrnąć przez wiele aplikacji, z których wiele może nawet nie kwalifikować się na dane stanowisko. Prawdę powiedziawszy, dzięki direct search masz gwarancję, że kandydaci, z którymi rozmawiasz, są zainteresowani Twoim stanowiskiem i będą dobrze pasować do Twojej firmy. Dzieje się tak, ponieważ agencja już ich wcześniej zweryfikowała, a więc sprawdza ich kompetencje.

Z kandydatami kontaktujemy się proaktywnie, zamiast czekać na zauważenie ich CV. W wyniku tego, direct search może pomóc w przyciągnięciu do firmy najlepszych talentów. To z kolei doprowadzi do bardziej skutecznego i spójnego zespołu.

Obsadzanie stanowisk trudnych do obsadzenia

Direct search to również skuteczny sposób na obsadzenie trudnych do obsadzenia stanowisk. Przede wszystkim, może to wynikać z określonego wymaganego zestawu umiejętności lub lokalizacji stanowiska. Tymczasem dzięki direct search rekruterzy Twojej agencji rekrutacyjnej mogą dotrzeć do kandydatów o określonych umiejętnościach i doświadczeniu, których potrzebujesz na dane stanowisko.

Indywidualne podejście przy każdej rekrutacji 

Faktem jest że, korzystając z usług agencji używającej direct search, współpracujesz z agencją rekrutacyjną, która poświęca czas na poznanie Twojej firmy. Dzięki temu, pozwala im to znaleźć kandydatów, którzy są nie tylko wykwalifikowani, ale także dobrze dopasowanych do kultury Twojej organizacji. Tak naprawdę, dzięki samym tablicom ogłoszeniowym nie masz takiej osobistej relacji, a znalezienie kandydatów pasujących do Twojej firmy może być trudne.

Pomożemy Ci rozwinąć Twoją firmę

Jeśli chcesz usprawnić proces budowania zespołu i rozwijać swój biznes, skontaktuj się z nami. Jesteśmy w kontakcie z osobami, które nie poszukują aktywnie nowych możliwości, ale również są otwarci na rozmowy. Nasza metoda direct search pozwala nam szybko i łatwo znaleźć najlepszych kandydatów dla Twojej organizacji. Zawsze będziesz miał wybór w zakresie poszukiwania bezpośredniego i pozyskiwania specjalistów. Z nami rekrutacja jest protsza.